Get Adobe Flash player
Start -> Informacje -> • KRAKÓW: CBA WKROCZYŁO DO KOMENDY POLICJI I URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO

• KRAKÓW: CBA WKROCZYŁO DO KOMENDY POLICJI I URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO

Wysoki rangą funkcjonariusz małopolskiej policji, dyrektor jednego w wydziałów Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz biznesmen - są wśród osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBA. Zatrzymania związane są z przetargami na zakup systemów komputerowych i programów informatycznych - dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM.

Zatrzymany funkcjonariusz policji to naczelnik wydziału łączności i informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 54-letni Wojciech Z. Może on usłyszeć zarzuty związane z udostępnieniem danych.

Równocześnie, kilku agentów CBA zabezpiecza dokumenty związane z zakupem oprogramowania i komputerów w Urzędzie Wojewódzkim gdzie zatrzymano dyrektora jednego z wydziałów oraz biznesmena, który miał dostarczać sprzęt komputerowy i mógł korumpować urzędników.

Zatrzymany dyrektor to Bartosz N. zastępca dyrektora biura informatyki w krakowskim urzędzie. Został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Właśnie tam oraz w biurze w urzędzie przez cały dzień pracowali funkcjonariusze CBA. Mężczyzna może usłyszeć, według informacji RMF FM, zarzuty korupcji.

Reklama

Dzisiejsza akcja to efekt wcześniejszych zatrzymań dyrektora z MSWiA Andrzeja M. Krakowski wątek nie jest jednak tym samym, który realizuje Prokuratura Apelacyjna w Warszawie. Pierwsze informacje o nieprawidłowościach w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie pochodzą z dowodów zgromadzonych w postępowaniu dotyczącym ustawiania przetargów w Centrum Projektów Informatycznych MSWiA.

Ostatnio doszło do zatrzymania byłych dyrektorów dwóch firm: HP oraz IBM, które realizowały również zamówienia dla komendy w Krakowie. Śledztwo w sprawie przetargów w MSWiA okazało się bardzo rozwojowe. Kilka zatrzymanych osób zaczęło współpracować z organami ścigania- dlatego wkrótce możemy się spodziewać kolejnych zatrzymań w sprawach ustawiania przetargów w administracji państwowej.

Marek Balawajder

Roman Osica